[Materiał partnerski]

Doktor Luiza Napiórkowska, nasza endokrynolog i diabetolog, wydała książkę pt.: „HASHIMOTO – współczesny ambaras kobiet. 3 kroki do lepszego samopoczucia”. Publikacja w kompleksowy, a jednocześnie przystępny sposób, przybliża istotę choroby Hashimoto i nakierowuje Pacjentów na odpowiednią ścieżkę leczenia.

 

Hashimoto to podstępna choroba o wielu twarzach i z tego powodu sprawia trudności diagnostyczne oraz lecznicze. Przejawia się w postaci uporczywych objawów fizycznych, m.in.: przewlekłego zmęczenia czy tendencji do wzrostu masy ciała, a także poprzez niewyjaśnione medycznie objawy psychosomatyczne, takie jak:
– mgła mózgowa,
– problemy z koncentracją,
– utrata radości z życia,
– niepokój i nerwowość.

Już sam tytuł książki doskonale oddaje charakter tego schorzenia. Hashimoto to taki AMBARAS, czyli mówiąc prościej – kłopot, problem, coś dokuczliwego, co odbiera nam chęć i energię do działania, a także obniża satysfakcję z życia.

Natomiast WSPÓŁCZESNY, dlatego że jednym z czynników środowiskowych, wywołujących tę chorobę jest stres, od którego coraz trudniej jest nam się uwolnić. W związku z tym obecnie diagnozę Hashimoto otrzymuje coraz więcej Pacjentów, przeważnie kobiet.

Doktor Luiza dokładnie przygląda się wszystkim wariantom choroby Hashimoto i proponuje sprawdzone metody radzenia sobie z jej uciążliwościami. W książce omawia 3 obszary leczenia tej choroby – poprzez utrzymywanie rytmu dobowego i żywienie, po leczenie farmakologiczne.

Dlaczego warto przeczytać książkę doktor Luizy?

 

To taka podręczna encyklopedia o Hashimoto, opatrzona ciekawymi grafikami, pozwalającymi lepiej zrozumieć istotę tej choroby. Książka zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane przez Pacjentów pytania w gabinecie endokrynologicznym. Zebrane w niej rady pomogą osobom zmagającym się z tą chorobą poczuć się lepiej we własnym ciele, odzyskać energię do działania i ponownie czerpać radość z życia.

Dodatkowym atutem książki jest przedmowa, napisana przez Pana Profesora Edwarda Franka, Kierownika Kliniki Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii PIM MSWiA w Warszawie.

 

Książkę można zakupić w rejestracji w naszym centrum medycznym oraz na blogu Okiem Doktor Luizy.